2015

3. března navštívily knihovnu děti z MŠ Zdíkov. Byla jim ukázána knihovna, lehce nastíněno, jak to u nás chodí a poté jsme si četli a prohlíželi knihy pro nejmenší. Dětem se u nás líbilo a i si pár knížek půjčily do školky, kde jim z nich budou předčítat paní učitelky. (Více foto ve fotogalerii).

030320151385.jpg

----------------------------------

ČTENÍ O REKORD

24. září 2014 byla do světa poslána kniha O víle Majolence během pokusu o překonání rekordu Nejvíce čtoucích a poslouchajících lidí z roku 2010. Tehdy se akce zúčastnilo 41 institucí a četlo nebo poslouchalo 4889 účastníků. Letos (24.9.) v 8 hodin ráno se četla a poslouchala kniha O víle Majolence a profesorovi z Prachatic. Kniha byla napsána v minulém školním roce při Lekcích tvůrčího psaní dětskými čtenáři Městské knihovny Prachatice a žáky ZŠ Zlatá stezka v Prachaticích pod vedením pana spisovatele Hynka Klimka. Půvabnými ilustracemi knihu obohatila paní Zdeňka Študlarová. Letošní akce se zúčastnilo celkem 15876 účastníků ve 152 institucí po celé ČR. Komisař z Agentury Dobrý den Pelhřimov mohl jen konstatovat, že rekord byla překonán. Naše knihovna se této akce zúčastnila společně se základní a mateřskou školou v celkovém počtu 202 účastníků. Připojené fotografie byly pořízeny během čtení v ZŠ Zdíkov. Všem zúčastněným děkujeme.

žáci ZŠ Zdíkov při čtení o rekord   žáci ZŠ Zdíkov při čtení o rekord

Z DALŠÍCH WEBŮ